Mandy

Gdzie obejrzeć?

⚒ Katowice: Kino Kosmos - pokaz specjalny 18.10 - KUP BILET Kino Światowid - w repertuarze od 18.10 + pokaz specjalny 25.10 - KUP BILET ⚒ Kraków: Kino Mikro - w repertuarze od 19.10 + pokaz specjalny 18.10 - KUP BILET ⚒ Lublin: Centrum Kultury w Lublinie - 21.10, 30.10, 31.10 + pokaz specjalny 18.10 - KUP BILET ⚒ Poznań: Kino Muza w Poznaniu - 25.10, 26.10, 27.10 i 31.10 + pokaz specjalny 19.10 - KUP BILET ⚒ Warszawa: Kino Elektronik - pokaz specjalny 31.10 - KUP BILET ⚒ Wrocław: Kino Nowe Horyzonty - pokaz specjalny 25.10 - KUP BILET

reż. Panos Cosmatos
polska premiera: 18 października 2019 roku
czas trwania: 121 min.

Nicolas Cage jeszcze nigdy nie był tak wściekły. Gdy członkowie demonicznej sekty współpracującej z gangiem motocyklistów zabijają mu ukochaną, grany przez niego Red, spokojny drwal żyjący na odludziu, chwyta za piłą łańcuchową, by zrobić z niej właściwy użytek. Koniec z cięciem drzew. Czas pociąć wrogom aorty.

Mandy to szalony, halucynogenny horror ze świetną ścieżką dźwiękową Jóhanna Jóhannssona, który z miejsca stał się filmem kultowym i przypomniał światu, że Nicolas Cage jest aktorskim skarbem. To też jeden z najpiękniejszych wizualnie filmów zeszłego roku. Mimo dużego zainteresowania i medialnego szumu Mandy nie pojawił się w kinowej dystrybucji w Polsce. Staramy się nadrobić tę zaległość.

W ramach projektu Velvet Midnight proponujemy specjalne pokazy Mandy o północy – w nawiązaniu do legendarnych amerykańskich pokazów midnight movies, dzięki którym publiczność miała okazję poznać kultowe tytuły, takie jak Rocky Horror Picture Show, Noc żywych trupów czy Różowe flamingi. Mandy idealnie sprawdzi się jako nocna propozycja dla widzów szukających w kinie niezwykłych wrażeń.

Reżyseria: Panos Cosmatos
Występują: Nicolas Cage, Andrea Riseborough, Linus Roache

Zwiastun